• > begin website <

    Archief Webkrant 2007
     
    archief webkrant: 2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012


    >>>   KERSTVIERINGEN GROEPEN 1 T/M 8
    >>>   SINTERKLAAS BEZOEKT ONZE SCHOOL
    >>>   GROEP ACHT NAAR PODIUMKUNST IN TRIPODIA
    >>>   LEVENDE GESCHIEDENIS IN LEIDS ARCHIEF
    >>>   VOSSENJACHT GOED VOOR 7000 EURO
    >>>   NIEUWBOUW OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN
    >>>   VOORLEESFINALE 2007
    >>>   WOENSDAGOCHTEND 17 OKTOBER VOSSENJACHT
    >>>   JUF VAN HOVE 40 JAAR VOOR DE KLAS
    >>>   ACHTSTE GROEPERS DRIE DAGEN OP KAMP
    >>>   HALT IN GROEP ZEVEN
    >>>   KARIN VAN DUYN TWEEDE BIJ FINALE SING-A-SONG-SHOW
    >>>   GROEP ZEVEN SPEURT NAAR KUNST
    >>>   MEESTER BAKKER VIERT FEEST
    >>>   OUDERAVOND OVER LENTEKRIEBELS
    >>>   SCHOOLVOETBAL OP 1 MEI
    >>>   SING-A-SONG-SHOW
    >>>   LEERKRACHTENDAG IN NOORDWIJKERHOUT
    >>>   BRUGGHENSCHOOL MET DE MUZIEK MEE
    >>>   JUF OUWEHAND KRIJGT EEN DOCHTER
    >>>   GEZOND ONTBIJTEN EN BEWEGEN IN GROEP 6
    >>>   KOOS DE VUILNISMAN OP BEZOEK
    >>>   NETWIJS STUDIEDAG WEER EEN SUCCES
    >>>   CHARLOTTE DOOR NAAR VOLGENDE VOORLEESRONDE
    >>>   KANJERTRAINING OP DRUKBEZOCHTE OUDERAVOND
    >>>   CITOTOETS 2007
    >>>   DIGIBORDEN OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN
    >>>   ACTIE LEGE INKT-CARTRIDGES / BATTERIJEN
        
      
      KERSTVIERINGEN GROEPEN 1 T/M 8   10 december 2007
    Op maandag 17 en dinsdag 18 december vieren de groepen 1 en 2 het Kerstfeest in de aula van de school. Het feest begint om 17.00 uur en om 19.00 uur. Ouders hebben hierover bericht ontvangen. Op donderdag 20 december vieren de groepen 3 t/m 8 het Kerstfeest. Zij doen dit van 17.00 - 18.00 uur. Vijf minuten voor aanvang gaan de deuren open en kunnen de kinderen, zonder ouders, binnenkomen. Om 18.00 uur gaan de deuren weer open en mochten ouders binnen even een kijkje willen nemen, zeker bij de lagere groepen, dan kunnen zij hun kind binnen komen ophalen. De groepen 3 t/m 8 gaan die middag om 14.30 uur uit zodat de leerkrachten de gelegenheid hebben het een en ander voor te bereiden. Wilt u ervoor zorgen dat uw kind op tijd op school is? Het personeel van de school hoopt op een heel fijn kerstfeest.
      
      SINTERKLAAS BEZOEKT ONZE SCHOOL   4 december 2007
    Vanmorgen vroeg was er al een behoorlijke drukte op de Van der Brugghenschool. Al ruim voor acht uur waren meesters en jufs bezig met het versieren van de hoofdingang. Zelfs de vlag werd gehesen en een geluidsinstallatie werd klaargezet. De bel ging een kwartier vroeger dan anders en even na half negen stonden er bijna vierhonderd kinderen te wachten op de stoep. Wat was er allemaal aan de hand op school? Wat was er zo bijzonder aan deze dag? Dat werd werd al snel duidelijk, toen er uit de boxen allerlei sinterklaasliedjes klonken: Sinterklaas komt vandaag op bezoek! Deze keer had de Sint gekozen voor een prachtige open koets met twee paarden ervoor. 's Morgens om precies tien voor negen kwam hij aan bij de hoofdingang van onze school, waar meester Van der Tuijn hem officieel toesprak. Sinterklaas liep langs een heleboel kinderen om ze een hand te geven, daarna wandelde hij met zijn zwarte pieten de school binnen. In de aula van de school was er vervolgens een gezellig sinterklaasfeest. Eerst met de kinderen van de groepen 1 en 2 en daarna nog een keer met de kinderen van de groepen 3 en 4. 's Middags ging de Sint ook nog even op bezoek bij alle andere groepen..... (De foto's zijn te zien in het "Brugghenschool-Fotoalbum")
       
      GROEP ACHT NAAR PODIUMKUNST IN TRIPODIA  5 november 2007
    Maandagochtend was het voor de ingang van Tripodia een drukte van belang. Een flink aantal achtste groepers van verschillende Katwijkse scholen stond te trappelen van ongeduld om het theaterprogramma "Edward Edward" te bezoeken. De voorstelling, die speciaal voor kinderen en jongeren is geschreven, werd gespeeld door Theatergezelschap Pekel & Bint, dat in 2006 werd opgericht. Het stuk gaat over Koningin Ellenoor en koning Edward, die ernstig twijfelen of hun zoon Edward Edward wel echt hun zoon is. Hij lijkt namelijk in de verste verte niet op een prins. Hij kan geen lintjes knippen. Hij kan geen zinnige wet bedenken en hij kan ook zijn gezicht niet in de plooi houden. Het koninklijk echtpaar gaat uiteindelijk op zoek naar een prinses voor hun zoon Edward Edward. Geschikte prinsessen worden vriendelijk verzocht om naar de paleistuinen te komen.... Niet echt een gemakkelijk verhaal, de leerlingen moesten hun aandacht er goed bij houden. Na ongeveer een uur was de voorstelling ten einde en mochten alle aanwezigen weer terug naar hun school, waar nog werd nagepraat over de voorstelling.
     
         
      LEVENDE GESCHIEDENIS IN LEIDS ARCHIEF  vrijdag 2 november 200
    Vrijdagochtend stapten de kinderen van de groepen zeven, samen met drie ouders, de juf en de meester op de fiets. In het kader van de cultuureducatie “Bezoek eens een museum!” gingen ze naar het Regionaal Archief in Leiden. Is dat niet saai, een stel oude brieven en akten bekijken? De kinderen vonden van niet!! Verdeeld in zeven groepen kregen ze zoekopdrachten die te maken hadden met het leven van de Pilgrimfathers, een groep christenen die op zoek naar geloofsvrijheid uit Engeland was weggevlucht en na een korte tijd in Amsterdam in 1609 naar Leiden was toegekomen. Ruim tien jaar woonden en werkten ze vlakbij de Pieterskerk tot een deel van hen met het schip de Mayflower naar Amerika vertrok. Zij werden daar een groep grondleggers van de huidige Verenigde Staten. Als je dat allemaal weet en dan tekeningen, brieven en gebruiksvoorwerpen uit die tijd ziet, gaat geschiedenis echt voor je leven. De kinderen waren dan ook enthousiast aan het werk. Na het bezoek aan het Archief ging de groep nog naar de Pieterskerk (met op de buitenmuur een gedenksteen voor de in Leiden overleden Pilgrims) en het erbij gelegen Jean Persijnhof (zie foto) waar deze mensen woonden en leefden. Voor de fietstocht terug naar Katwijk was het derde reisdoel de Leidse Burcht, een prachtige plek om te lunchen en om wat te beleven van de verdediging van een stad in de late Middeleeuwen. Al met al was het een dag die niet snel zal worden vergeten. De dunnetjes vallende motregen tijdens de terugtocht kon de pret niet bederven. Tot slot voor de ouders die ons hielpen of hadden toegezegd bij slecht weer te willen helpen: Hartelijk bedankt!
     
      VOSSENJACHT GOED VOOR 7000 EURO 17 oktober 2007
    Het weer zat vanmorgen vroeg niet erg mee. Dagen lang was het prachtig herfstweer geweest met een heerlijk zonnetje erbij, maar vanmorgen rond de klok van negen uur zag het er buiten maar sombertjes uit en het begon ook nog eens flink te regenen. Om kwart over tien wordt het zeker droog, wisten sommige optimistische ouders en leerkrachten te vertellen. Een wijsheid die zij niet van zichzelf hadden, maar die afkomstig was van de internetsite Buienradar.nl, een site die nogal eens driftig wordt bezocht wanneer het er echt op aankomt.... En dat was nu! De koningin moest immers worden ontvangen om de nieuwe schoollokalen officieel te openen en dat gedoe met al die natte regenjassen en druipende paraplu's is natuurlijk maar niets. De koningin - als je goed keek, zag je dat het juffrouw Van Hove was - werd gebracht met een prachtige oldtimer, een Citroën Traction Avant uit 1955. Een erehaag van honderden kinderen wachtte haar op bij de hoofdingang. Majesteit - die dit schooljaar precies 40 jaar haar onderdanen regeert - liep direct door naar het grote plein om de nieuwbouwlokalen te openen. Zestien prachtige postduiven werden in het bijzijn van de vorstin vrijgelaten, waarna alle leerlingen naar binnen gingen. De jongste kinderen mochten eerst nog in de aula van de school op audiëntie (bezoek) bij de koningin, die vandaag trouwens wel wel heel erg verdrietig was.... alle sprookjesfiguren waren weggelopen! Of alle kinderen in de de buurt van de school wilden gaan zoeken. Nou, dat wilden ze wel. De oudere leerlingen van de school waren inmiddels al gestart met de vossenjacht door de wijken Hoornes en Rijnsoever. Gewapend met paraplu's, regenjassen en een al dan niet geplastificeerde plattegrond van de wijk stapten de groepjes met tussenpauzes van tien minuten de school uit om op zoek te gaan naar de vijftien verstopte vossen. Werkelijk overal zaten ze: in het winkelcentrum, bij de brug, tussen de huizen, onder de viaducten, ja zelfs achter de kalkoven.... Het klopt dus echt, van die vossenplaag! Meesters en jufs, verkleed als Sneeuwwitje, Roodkapje, Kabouter Plop, Knorretje, als lakei of als koning en noem maar op. Een leuke, vrolijke wandeling met veel afwisseling. En de buienradar kreeg ook nog gelijk, want de toen laatste groepen vertrokken, was het opgehouden met regenen. De kinderen hebben met de wandeling 7000 euro bij elkaar gelopen, een prachtig bedrag, dat besteed zal worden aan nieuwe speeltoestellen op de verschillen schoolpleinen van de Van der Brugghenschool. Alle mensen die op welke manier dan ook een steentje hebben bijgedragen, zeer hartelijk dank daarvoor. Klik hier voor de foto's.
     
      NIEUWBOUW OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN  16 oktober 2007
    Op 16 oktober om 16.16 uur kozen 16 duiven het luchtruim. Het was de openingshandeling, verricht door oud directeur A. Ruis, nu de 16 groepen weer gezamenlijk onderdak vinden in de flink opknapte en uitgebreide Van der Brugghenschool. Uiteindelijk was één van de beide groepen acht toch bijna een heel schooljaar elders ondergebracht geweest.... De genodigden, die zich in de aula van de school hadden verzameld, werden toegesproken door de directeur A.W. van der Tuijn en vervolgens door de voorzitter van het schoolbestuur, dhr. B.G.T Kalshoven. Met name de bedenker van de nieuw aangebouwde vleugel -Architektenburo Hans Bakker- en de uitvoerders van de plannen -Aannemersbedrijf Serco BV en Advies en Technisch Installatie Bureau A. Stuij- kregen veel lof voor hun manier van werken en meedenken. Een bijzonder woord van waardering was er voor dhr. F. Meijer, groepsleerkracht van groep acht, die veel energie had gestoken in al het verhuiswerk van zijn groep.
    Na de toespraken begaf het gezelschap zich via het schoolplein naar de ingang van de twee nieuwe lokalen en personeelskamer. De zestien duiven kregen vervolgens één voor één de vrijheid, waarna dhr. Ruis met een sleutel de buitendeur van het slot deed en de nieuwe vleugel officieel opende. De aanwezige gasten kregen ruim de tijd om de nieuwe ruimten te bewonderen, dit onder het genot van een hapje en een drankje. Het kan haast niet anders, dan dat de leerkrachten en de leerlingen heel veel plezier zullen beleven aan de nieuwe aanwinsten. Bekijk hier de foto's of de video.
       
      VOORLEESFINALE 2007 12 oktober 2007
    Op vrijdag 12 oktober was er voor de groepen 7 en 8 ’s middags in de aula van de school het jaarlijkse hoogtepunt van de activiteiten rondom de Kinderboekenweek: de finale van de voorleeswedstrijd! Wie zou er dit jaar de titel “Voorleeskampioen van de Mr.J.J.L.van der Brugghenschool” gaan behalen? Vier groepswinnaars gingen de strijd aan: Pieter (gr.7a), Elaine (gr.7b), Amanda (gr.8a) en Amber (gr.8b).
    Met oorverdovende aanmoedigingen en door hen zelf gemaakte spandoeken lieten hun klasgenoten/supporters wel merken dat de lezers er niet alleen voor stonden! Eerst was er nog een geheim om op te lossen: wie zou er naast de juffen Aandewiel, Van den Bosch en Hofland het vierde jurylid zijn? Alleen zijn schaduwbeeld was zichtbaar. Na een aantal vragen uit de zaal aan deze Mystery Guest met als antwoorden:”Ja” of  “Nee” dacht een aantal kinderen dat het ging om meester T.van der Plas. Maar Dian uit groep 8a kwam er als eerste achter wie er werkelijk achter het witte doek stond: niemand minder dan Hugo de Groot stapte uit zijn boekenkist!
    Toen de lezers aan de beurt waren, werd wel duidelijk hoe het was te verklaren dat zij de winnaars in hun eigen groep waren geworden: vier heel goede voorlezers namen bij toerbeurt plaats op de bank op het podium. Ze deden het allemaal zo goed dat de jury flink wat tijd nodig had om tot een beslissing te komen. Wat een spanning! Maar nadat Hugo de Groot elk van de finalisten nog de nodige complimenten en adviezen had gegeven, maakte hij bekend wie als eerste was geëindigd: Elaine! Zij kreeg de oorkonde die bij deze titel hoort van hem uitgereikt. Verder kregen de finalisten nog te horen dat ze alle vier als beloning voor al hun inspanningen een boekenbon hadden gewonnen. Wie er nog meer van deze feestmiddag wil meebeleven, kan kijken naar het fotoalbum.
       
      WOENSDAGOCHTEND 17 OKTOBER VOSSENJACHT  11 oktober 2007
    Het is nu alweer bijna een jaar geleden, dat een aanvang is gemaakt met de verbouwing van onze school. Met name de afbraak van het noodlokaal en de bouw van twee lokalen en een nieuwe personeelskamer waren voor iedereen duidelijk zichtbaar. Ook het opnieuw betegelen van het plein zal niemand zijn ontgaan. Kranen, hekken, stalen rijplaten en heen en weer rijdende vrachtwagens zorgden af en toe best voor wat overlast. Maar het is allemaal niet voor niets geweest: we hebben er een paar fraaie ruimten bij gekregen! Ook binnen de school is er het een en ander gebeurd. De oude personeelskamer is opgesplitst in een werkruimte voor de adjunct-directeur en een ruimte voor onze remedial teacher. De kamer van de directeur is vergroot, in de aula werd een nieuw podium geplaatst en het centrale magazijn werd aangepast. Het gymnastieklokaal van de kleuterafdeling kreeg een nieuwe berging. In december werden er ook nog eens honderden meters netwerkkabel onder de vloer aangelegd. Hierbij moest ook weer veel boorwerk worden verricht... U begrijpt wel, dat we blij zijn dat de meeste werkzaamheden nu klaar zijn. Hoogste tijd dus om dat met elkaar te vieren. Op dinsdag 16 oktober, na schooltijd, wordt de uitbreiding officieel geopend door onze voormalige directeur, dhr. A. Ruis. Op woensdagochtend is er voor alle leerlingen een gesponsorde vossenjacht door de wijk Hoornes-Rijnsoever. De kinderen hopen met de tocht een mooi bedrag bij elkaar te lopen voor de inrichting van de speelpleinen.
      
      JUF VAN HOVE 40 JAAR VOOR DE KLAS  4 september 2007
    Niet veel meesters en jufs kunnen het zeggen: "Ik sta al veertig jaar voor de klas". Juffrouw Van Hove kan dat wel: zij is dit jaar al die tijd werkzaam geweest bij het lager- en daarna het basisonderwijs. Eerst op de Prins Willem Alexanderschool en vervolgens op de Mr. J.J.L. van der Brugghenschool. Van de twee scholen heeft zij veruit de meeste jaren gewerkt op de "Brugghen". Meer dan duizend leerlingen hebben al die jaren van haar les gehad. Kinderen van nu, maar ook vele ouders van onze huidige leerlingen zaten bij haar in de klas. Op maandag 3 september, tijdens de jaaropening van het schooljaar in Het Anker aan de Voorstraat, werd de juf door de voorzitter van het schoolbestuur al in het zonnetje gezet. En vandaag was er voor alle collega's taart bij de koffie. Een feestelijke gebeurtenis voor ons allen! Wij willen de juf van harte feliciteren met haar jubileum en we hopen dat zij nog een aantal jaartjes op onze school zal blijven om les te geven.
      
      ACHTSTE GROEPERS DRIE DAGEN OP KAMP  27 juni 2007
    Acht jaar lang hebben de leerlingen er naar uit gekeken, sommigen zelfs nog wat langer. Er is over gedroomd, er zijn afspraken en plannen gemaakt en.... eindelijk... het is 27 juni! De grote dag. Vandaag vroeg uit de veren, de koffers nog even controleren -is dit niet een beetje te veel bagage...nee, je weet maar nooit- nog een paar laatste instructies van pa en ma en dan de bus in, op weg naar het YMCA Kampeercentrum Hulshorst, aan de rand van de Veluwe, iets voorbij Harderwijk. Natuurlijk wordt er ook dit jaar weer een bezoekje gebracht aan het Dolfinarium. Het dolfijnentheater, de Zeeleeuwenzee, de Krabbenkust en natuurlijk de speeltuin zou je voor geen goud willen missen. En daarna... verder naar het tentenkamp, instructie krijgen van de meester en dan gauw de tenten inrichten. Die blijven ongetwijfeld "opgeruimd en netjes" tot aan de laatste kampminuut. Wandelen, kwallenballen, bosspellen, gezellig tafelen, bonte avond en wat al niet meer is er te beleven in de bossen nabij Hulshorst. Alle kinderen en begeleiding, drie gezellige dagen en een goede nachtrust toegewenst!
       
      HALT IN GROEP ZEVEN  26 juni 2007
    Wanneer kom je nu in contact met stichting Halt en Stop, dat was de eerste vraag die de kinderen kregen. En vele wisten daar het antwoord goed op, want sommige hadden al kennis gemaakt met Halt. Hadden ze niet hun vuurwerk te vroeg afgestoken? De politie had hen betrapt en daardoor waren ze al het vuurwerk kwijt en een taakstraf gekregen van stichting Halt. We weten allemaal dat we ons moeten houden aan de regels, maar als we dat niet doen bestaat er een grote kans dat we gesnapt worden. Bijvoorbeeld als we iets stelen uit een winkel, of we maken een bushokje kapot. Of je het nu doet of een meeloper bent, je krijgt daarvoor straf. Dan kom je bij Halt of Stop en die gaan daarover praten met de dader. Waarom je het maar beter kunt laten en je krijgt een verdiende straf. Misschien denk je dan de volgende keer "Ik doe het niet meer!" Het was zeer interessant en volgend jaar komen ze weer, maar dan in groep 8.
       
      KARIN VAN DUYN TWEEDE BIJ FINALE SING-A-SONG-SHOW   9 juni 2007
    Zaterdag 9 juni, ongeveer half een. Voor gebouw De Terp in Valkenburg heerst een wat gespannen sfeer. Deelnemers, hun familie, klasgenoten, meesters of juffen en andere supporters wachten op de start van de opnames van de finale van de Sing-a-song-show, georganiseerd door RTV Katwijk. Van al die spanning was bij Karin van Duyn uit groep 7b niet veel te merken. Zij was degene die de voorronde van onze school had gewonnen, zoals op de tv te zien is geweest. Ook nu weer zou ze haar beste beentje moeten voorzetten bij haar uitvoering van het nummer “Start of something new.” De winnaars van de andere voorronden zouden immers ook wel erg goed zijn. Nadat de zes finalisten allemaal aan de beurt waren geweest, waren de mensen in de zaal het er met elkaar wel over eens dat Karin zeker in aanmerking zou moeten komen voor een van de drie bekers. De jury had al gezegd erg onder de indruk te zijn van haar prachtige ingetogen stem:”Om kippenvel van te krijgen!”  Uiteindelijk eindigde Karin op een knappe tweede plaats. Gefeliciteerd! Degenen die de opnames willen zien en horen kunnen naar de RTV Katwijk kijken in de week, beginnend op zaterdag 16 juni. Hopelijk zal ieder thuis net zo genieten als de aanwezige supporters! Bekijk hier de foto's.
        
      GROEP ZEVEN SPEURT NAAR KUNST  7 juni 2007
    Al voor de vijfde keer organiseerde de plaatselijke schoolkunstcommissie een culturele wandeling voor de leerlingen van groep zeven van de Katwijkse basisscholen, die deelnemen aan Kunstmenu. Dat is een activiteitenprogramma waarbij kinderen tijdens de acht jaar dat zij op de basisschool zitten, kennismaken met de verschillende vormen van kunst en cultuur. Naast de wandeling door het hele dorp waren er onderweg ook nog workshops bij te wonen in het Katwijks Museum, Mimiek's Theater en de Muziekschool. Nieuw dit jaar was de foto-opdracht: een fotoverhaal van wat er onderweg allemaal was te zien, waarbij gekozen kon worden uit drie thema's: Samenwerken, Bewegen en Kunst is leuk!
    Vanmorgen vertrokken onze beide groepen zeven vol goede moed hun fietstochtje richting dorp, voorzien van eet- en drinkwaren en natuurlijk een digitale camera. De jassen konden thuis blijven, want het was prachtig zomerweer. Toneel spelen bij Mimiek, maskers maken in het museum en van alles te weten komen over slagwerk in de muziekschool. Uiteraard mocht iedereen zelf even drummen.... Onderweg waren er allerlei vragen over beeldhouwwerken die werden gepasseerd. Zo bezochten de leerlingen o.a. "De redding" op de Boulevard (zie foto), "Afbraak, evacuatie en wederopbouw" in de E.A. Borgerstraat en het "Gedenkteken 1940-1945" ofwel "de leeuw" nabij het gemeentehuis. Een geslaagde en leuke dag voor de leerlingen en hun begeleiders. En nu allemaal hard aan het werk met het fotoverhaal, want voor de groep met het beste verhaal valt nog een prijs te verdienen!
        
      MEESTER BAKKER VIERT FEEST   5 juni 2007
    Meesterbakker Van Maanen viert feest! Het bedrijf is dit jaar precies 100 jaar oud en mag zich sinds kort ook nog eens Koninklijk noemen; de koningin heeft die titel aan de bakkerij verleend. Het familiebedrijf -met 47 filialen in de regio- mag nu het Koninklijk Wapen met de toevoeging 'Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier' voeren. Maar liefst 40 scholen in de omgeving zijn uitgekozen om in de feestvreugde te delen. Vandaag waren de clowns Meester Bakker en Jannes bij ons op bezoek voor een lesje broodbakken. Natuurlijk ging er van alles fout, vooral toen Jannes de taart voor de koningin moest gaan halen.... De kinderen genoten zichtbaar van de voorstelling. De groepen 1 en 2 waren vandaag op schoolreis en konden het programma helaas niet bijwonen. Natuurlijk was er na afloop voor iedereen een lekkere krentenbol.
     
      OUDERAVOND OVER LENTEKRIEBELS   14 mei 2007
    In de tweede helft van de maand maart startten zo’n 200 basisscholen in ons land de Week van de Lentekriebels. Voor de Van der Brugghenschool kwam dat moment niet zo goed uit, vandaar dat het project met enkele weken vertraging alsnog van start gaat. In de week van 21-25 mei wordt extra aandacht besteed aan relaties en seksualiteit via een speciaal lesprogramma voor de groepen 1 t/m 8. Kinderen worden via media als televisie en internet steeds vaker geconfronteerd met seksueel getinte beelden. Deze beelden zijn vaak eenzijdig, rolbevestigend en weinig gevoelsmatig. Daarom is het goed als hier thuis en op school goede en juiste informatie tegenover wordt gezet. Kinderen wordt geleerd respect voor zichzelf en voor de ander te hebben. Hierover werd vandaag een ouderavond gehouden, die redelijk goed werd bezocht. Voor de pauze vertelde gastspreekster Mieke Jansen, orthopedagoge bij het JSO (Expertisecentrum voor Jeugd, Samenleving en Opvoeding) een en ander over de seksuele ontwikkelingsprocessen die de kinderen in de leeftijd van baby tot puber meemaken en hoe wij daar als ouders en leerkrachten mee om kunnen gaan. Na de pauze werd in kleinere groepen verder gediscussieerd en tenslotte gaf juf Duindam een presentatie over de inhoud van het Lentekriebel-project.
          
      MEISJESTEAM WINT SCHOOLVOETBALTOERNOOI   1 mei 2007
    Zes is meer dan zeven. Dat klinkt niet erg logisch, maar vandaag lieten de meisjes van de Van der Brugghenschool dat toch echt zien... Bestonden alle meisjesteams in het toernooi uit zeven speelsters, het team van de "Brugghen" moest het door omstandigheden doen met zes. Vanmorgen vroeg verschenen de eerste spelers en speelsters op een zonovergoten sportpark "De Kooltuin" van de Rijnvogels, nabij de ingang van het inmiddels gesloten Vliegveld Valkenburg. De jongens beten deze dinsdag het spits af; zij mochten als eersten laten zien wat zij ervan konden. Het jongensteam van onze school, dat toch heel aardig speelde, behaalde helaas geen plaatsje in de finale, maar de meisjes leken het al gauw ver te schoppen vandaag. Met overtuigende uitslagen vocht het zestal zich langs alle tegenstanders en speelde tegen De Windvang uiteindelijk de finale, die met een ruime 4-0 voorsprong werd gewonnen. Chantal, Jessica, Kelly, Laura, Laury en Sharon, van harte gefeliciteerd en veel succes in de regiofinale, op 16 mei (vanaf 13.30 uur) bij V.V. Leiden.
        
      SING-A-SONG-SHOW   21 april 2007
    Vandaag, zaterdag 21 april, was een behoorlijk spannende dag voor Marianne, Dian en Stefanie uit groep 7a, Karin uit groep 7b, Rachel, Stacey en Desiree uit groep 8a en Sabine uit groep 8b. Zij waren degenen die onze school gingen vertegenwoordigen bij de opnames voor de Sing-a-Song-Show van RTV Katwijk. Ze hadden zich goed voorbereid, maar onder het felle licht van de televisiespots en met vijf camera's op je gericht, waarbij je dan ook nog moet letten op de aanwijzingen van de regisseur, wordt er wel heel veel van je verwacht. De deelneemsters verzorgden vier optredens: een solo, twee duo's en een trio. Eén van deze uitvoeringen zou direct naar de finale gaan.. De jury stond voor een moeilijke beslissing, want de meiden deden het allemaal heel goed. Uiteindelijk werd Karin uitgeroepen tot winnares. Wie wil weten of hij of zij het met de jury eens is of wie gewoon alle optredens wil bekijken, kan naar RTV Katwijk kijken in de week van 21 mei. Wie één van de tweetallen of het drietal ook nog een kans wil geven, kan dan een smsje sturen naar de RTV Katwijk. Degene met de meeste stemmen van alle deelnemende scholen verdient nog een wild card. ALLEMAAL DOEN DUS!!! De opnames voor de finale zijn op 9 juni. Waar dat gaat gebeuren is nog niet bekend.
     
      LEERKRACHTENDAG IN NOORDWIJKERHOUT   21 maart 2007
    In haar boek "Luister je wel naar míj?" beschrijft Dr. Martine Delfos (foto) hoe gesprekken met kinderen van vier tot en met twaalf jaar gevoerd kunnen worden. Hoe krijg je ze aan de praat over wat hen bezighoudt? Welke vraagtechnieken zijn op welke leeftijd geschikt? Hoe schat ik de mentale leeftijd van een kind in? Hoe zorg je dat het kind een optimale getuige is? Het genoemde boek is het eerste van haar twee boeken over communiceren met kinderen en jeugdigen en tevens het onderwerp van haar inleiding op de vierde Leerkrachtendag, gehouden in congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijkerhout. Na de interessante lezing van Delfos zochten de honderden leerkrachten hun weg naar de workshops. Of je nu interesse had in Samenwerkend leren of Gesprekken met kinderen, Speciaal rekenen of Lentekriebels, Autisme of Werken in onderzoeksgroepen, het was er allemaal, inclusief een goedverzorgde lunch. In de middag volgde een tweede ronde met workshops, waarbij ook weer gekozen kon worden uit de meest uiteenlopende onderwerpen. De meesters en jufs kunnen terugzien op een inspirerende dag, die het gegeven onderwijs alleen maar kan verrijken en waarvan de leerlingen op hun beurt weer zullen profiteren. De studiedag, met als thema "Handelingsgericht, dagelijks werk", werd georganiseerd door de samenwerkingsverbanden Weer Samen Naar School van Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg en de Duin- en Bollenstreek.
     
      BRUGGHENSCHOOL MET DE MUZIEK MEE   20 maart 2007
    Sinds enkele jaren verzorgen diverse muziekverenigingen workshops op basisscholen. Dit blijkt een uitstekende manier om kinderen kennis te laten maken met muziekinstrumenten. Namens de Christelijke Drum en Showfanfare ‘Door Vriendschap Sterk’ (DVS) was Hans Asscheman twee dagen bij ons op bezoek om een aantal muziekworkshops verzorgen. De bedoeling is om de kinderen het plezier van het muziek maken zelf te laten ervaren. Na enige uitleg over de werking van de instrumenten mochten de kinderen de instrumenten uitproberen. Uiteindelijk werd zelfs een kort muziekstuk ingestudeerd en direct daarna uitgevoerd op de trompet, trombone, bariton en trom. Een muziekinstrument bespelen bleek toch wat meer moeite te kosten dan het spelen van een computerspel... Toch genoten alle leerlingen er zichtbaar van. Samen muziek maken betekent samen spelen en dat kan met muziek tot op zeer hoge leeftijd. Wie weet, komen de muzikanten van onze school elkaar nog eens tegen bij DVS, dat al vele jaren behoort tot de toporkesten van ons land.
     
      JUF OUWEHANDHAND KRIJGT EEN DOCHTER   16 maart 2007
    Carmen Esmee, zo heet de dochter van Rob en Margreet Ouwehand. Geboren op vrijdag 16 maart om 17.55 uur. "Welkom lief kindje - Zo wonderlijk mooi en klein - Het is niet te omschrijven - Hoe blij wij met jou zijn", dat staat op het geboortekaartje dat wij van de kersverse ouders ontvingen. "Wij hebben een prachtige dochter! Met Carmen gaat het prima, het is een heerlijke meid en we zijn allebei supertrots", zo schrijven zij ook in de mail naar onze school. Bijna woorden te kort om te vertellen hoe blij ze zijn met hun dochter Carmen. En wij, leerlingen en personeel van de Van der Brugghenschool zijn uiteraard ook heel erg blij. Rob en Margreet, van harte gefeliciteerd!
     
      GEZOND ONTBIJTEN EN BEWEGEN IN GROEP 6   6 maart 2007
    Twee maanden geleden is het Okido-project van start gegaan. Het is een project van de GGD en Thuiszorg, waarbij gezonde gewoontes rond voeding en beweging worden besproken. Kinderen met overgewicht kunnen last krijgen van concentratieproblemen, spier- en gewrichtsklachten en een slechte conditie. Ook kunnen kinderen die te zwaar zijn met hun gewicht gepest worden. Om zulke klachten te voorkomen leren de kinderen dat iedere dag ontbijten een slimme start van de dag is. Ook dagelijks 1½ uur bewegen is nodig voor een normaal gewicht én het zorgt ervoor dat je je fit voelt. Daarnaast wordt geleerd dat vaak snoepen, snacken en frisdrank gebruiken erg ongezond is. Belangrijk genoeg dus om ook onze school hierbij te betrekken! Het project startte vanmorgen in groep 6b van juf Van Beelen met een bewegingsles in de kleine gymzaal en een uitgebreid ontbijt in het klaslokaal. Groep 6a start in de volgende week. Naast lessen in de klas krijgen een aantal kinderen en hun ouders extra begeleiding aangeboden om andere voedings- en beweegpatronen aan te leren.
     
      KOOS DE VUILNISMAN OP BEZOEK  5 maart 2007
    De basisscholen in de gemeente Katwijk zijn in de maand maart op een leuke en leerzame manier met afval bezig. Bijna alle scholen houden dit jaar een opruimactie met één of meer groepen en de groepen 7 krijgen Koos de Vuilnisman over de vloer, die ze van alles zal bijbrengen over afval en hergebruik.
    Vandaag was het de beurt aan onze beide groepen 7. De leerlingen kregen van "Koos" een leuke maar indringende les over wat er zoal in een afvalcontainer zit. Met die informatie en met dat materiaal gingen de kinderen daarna aan de slag. Zo werd bijvoorbeeld een oude stofzuiger werd uit elkaar gehaald. Plastic, koperdraad en ander afval van het afgedankte apparaat werden verwijderd en apart gehouden. Verder gingen de kinderen aan het werk met ander afval. Daar kon best nog wel een pennenhouder of een kunstvoorwerp van worden gemaakt.... Van stof werden onder andere nog kleertjes of een tas gemaakt. De gemeente Katwijk biedt de scholen deze lessen aan als ‘beloning’ voor de opruimacties die later dit voorjaar worden gehouden. Opruimmateriaal  zoals grijpers, vuilniszakken, handschoenen en hesjes worden dan beschikbaar gesteld. De les van vandaag over afval en hergebruik heeft de leerlingen zeker meer bewust gemaakt van wat er dagelijks weggegooid wordt en welke problemen dat op kan leveren.
          
      NETWIJS STUDIEDAG WEER EEN SUCCES   28 februari 2007
    Als je vandaag een computer koopt, is hij morgen al weer verouderd. De updates en upgrades van software buitelen over elkaar heen. En dan praten we nog niet eens over alle programma's die bijna dagelijks nieuw op de markt verschijnen....Stapels foldermateriaal en vele mailtjes die de scholen de allerbeste ict-materialen aanbieden, al dan niet met aantrekkelijke  kortingen. Moeten we vernieuwen of niet, kopen we die software, is het materiaal bruikbaar voor ons onderwijs, sluit het aan bij onze methodiek, is het betaalbaar.... Herkenbare dilemma's voor alle Katwijkse Hervormde scholen, die onlangs nog te maken kregen met de ingebruikname van een nieuw netwerksysteem, terwijl het vorige nog maar vier jaar oud was… Ook de invoering van digitale schoolborden op één van de scholen laat zien dat er in onderwijsland van alles in beweging is. Hoogste tijd dus voor extra scholing en opdoen van inspiratie op het gebied van ICT. Alle leerkrachten van de Hervormde scholen werden uitgenodigd op de Mr. J.J.L. van der Brugghenschool, om aan de studiedag deel te nemen. Het doel van de dag was het vergaren van kennis en vaardigheden over specifieke onderwerpen die binnen de scholen extra aandacht verdienen. Er waren voor de ruim honderd aanwezigen in totaal 12 workshops waarop ingeschreven kon worden, waaronder De krijtloze school, Een digitaal prentenboek, Een klassenwebsite opzetten, Letters in beeld, Veilig Leren Lezen en Digitaal de wereld rond. Na drie workshopronden, een uitgebreide lunch en nog eens een laatste workshopronde werd de studiedag op zeer luchtige en humoristische wijze afgesloten met een Cabaretoptreden van het Rotterdamse duo “OnWijs”.
     
      CHARLOTTE DOOR NAAR VOLGENDE VOORLEESRONDE  15 februari 2007
    Gisteren is Charlotte Herbert eerste geworden bij de voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd in de bibliotheek in Rijnsburg. Het voorlezen zelf ging haar erg goedaf. Meester van Rijn, de leerkracht van de kandidate, vond het ook erg goed gaan. ,,Minstens de 3e plaats”, zo voorspelde hij. Er waren in totaal dertien deelnemers. Om de beurt moesten ze een stukje voorlezen. Charlotte had gekozen voor het boek “Ezzie’s wereld” van de kinderboekenschrijfster Francine Oomen. Nadat alle kinderen voorgelezen hadden, trok de jury zich terug. Toen werd het pas echt spannend. Nadat de jury teruggekomen was, kregen eerst alle kinderen die niet doorgingen een boek en een oorkonde. Maar Charlotte’s naam werd niet genoemd. Eindelijk werd ze naar voren geroepen door de voorzitter van de jury, mevrouw Van Ginkel. Op dat moment begreep ze dat ze door was naar de volgende ronde. Ze was zo blij dat ze er spontaan van ging huilen. De volgende ronde wordt op 17 maart in Voorburg gehouden. Wij hopen dat ze daar een plaats in de halve finale gaat verdienen! Op de foto zien we de gelukkige winnares met haar trotse ouders.

     
      KANJERTRAINING OP DRUKBEZOCHTE OUDERAVOND   6 februari 2006
    De Kanjertraining is er voor kinderen die de moed hebben te erkennen dat ze er niet bij horen. Als uw kind er niet bij hoort, dan kan dat tal van redenen hebben. Uw kind kan het gewoon slecht treffen met de kinderen om zich heen. Uw kind kan sociaal onhandig zijn, verlegen, afhankelijk, agressief, of haalt wel erg snel de schouders op: uw kind neemt niets serieus. Op dit moment hebben duizenden kinderen de trainingen gevolgd. Dat is enorm veel. De resultaten zijn aantoonbaar goed. Vanuit het hele land is professionele interesse voor het concept van de Kanjertraining, de lesinhoud, de doelstelling, en wijze waarop de trainingen worden gegeven. Voldoende redenen dus om daar eens een ouderavond aan te wijden. Zowel de Prins Willem-Alexanderschool als de Van der Brugghenschool nodigden de ouders van de leerlingen uit voor een gezamenlijke bijeenkomst. Door de enorme belangstelling van de ouders -ongeveer 250 personen hadden zich aangemeld- moest er worden uitgeweken naar de Pniëlkerk. Gastspreeksters Hanneke van der Geest en Pauline Brouwer, beide werkzaam bij de Onderwijs Begeleidingsdienst “Duin- en Bollenstreek” te Lisse, vertelden over de achtergronden, de werkwijze en de resultaten van de Kanjertraining. De training op school heeft een methodische aanpak en stelt de leerlingen een kanjerdiploma in het vooruitzicht. De lessen, die worden gegeven aan de hand van diverse "kanjerboeken", starten bij de kleuters en gaan door tot en met de achtste groep. Naast de genoemde lessen wordt ook aandacht besteed aan meer fysieke oefeningen, zoals massage en "plank vallen", waarbij wederzijds vertrouwen zeer belangrijk is. Uitgangspunten bij de methode zijn respect naar jezelf en naar de ander, behulpzaamheid en vertrouwen: je speelt niet de baas, je moet niet altijd lollig willen zijn of jezelf erg zielig vinden. Zulke vormen van gedrag worden gekoppeld gekleurde petjes en verschillende dieren. Bij iemand die zich heel zielig gedraagt past het gele petje: een zielig konijntje. Het rode petje van het aapje typeert het gedrag van iemand die steeds de leukste wil zijn, soms ten koste van de ander. Geen echte humor dus. De zwarte pet van de pestvogel spreekt voor zich. Echte kanjers, personen met respect en vertrouwen, geven complimentjes weg, willen een goed mens zijn. Zij dragen de witte pet van de tijger. Natuurlijk is het niet zo, dat iemand uitsluitend een rode pet of een zwarte pet draagt, dat is geheel afhankelijk in welke situatie hij zich bevindt, of onder welke mensen hij verkeert. Ieder mens heeft wel iets van elke kleur in zich. De kanjertraining probeert het gedrag van de tijger -de kanjer- naar boven te halen. Een interessante avond, waarbij ook van de ouders een actieve bijdrage werd gevraagd.
    De Kanjerlessen op de scholen worden gegeven door leerkrachten die daarvoor een driedaagse opleiding hebben gevolgd. Meer informatie is te vinden op www.kanjertraining.nl.
      
      CITOTOETS 2007   6 februari 2007
    Net als voorgaande jaren neemt 85 procent van de basisscholen op 6, 7 en 8 februari de Citotoets af. Op ruim 6.300 scholen maken ongeveer 157.000 achtste groepers de toets, die officieel Eindtoets Basisonderwijs heet. In de week van 5 maart ontvangen scholen de resultaten. De Citotoets is een hulpmiddel voor leerkracht, ouder en kind bij het maken van de keuze voor een passend brugklastype. De toets geeft een onafhankelijk advies naast het advies van de basisschool en de wens van ouders en leerling. De meeste basisscholen gebruiken hiervoor de Citotoets. De toets bestaat uit 200 meerkeuzevragen op het gebied van de basisvaardigheden Taal, Rekenen-Wiskunde en Studievaardigheden. De meeste scholen maken ook het onderdeel Wereldoriëntatie, dat uit 90 opgaven bestaat. Op de foto zien we de leerlingen uit de groep van meester Van Rijn bezig aan het eerste taalgedeelte van de toets. Wij wensen alle leerlingen van groep acht heel veel succes met alle volgende onderdelen en natuurlijk hopen we op een mooie uitslag.

     
      DIGIBORDEN OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN   15 januari 2007
    Kort voor de kerstvakantie werden ze in alle lokalen gemonteerd en geïnstalleerd, de eerste week van het nieuwe jaar werd er uitgebreid mee geëxperimenteerd en vandaag zijn ze officieel door de wethouder van onderwijs in gebruik genomen: de digitale schoolborden. In een van de lokalen waren genodigden -waaronder leden van het schoolbestuur, onderwijsambtenaren en sponsors- samen met personeelsleden van de school bijeengekomen om de officiële handeling bij te wonen. Na een kort welkomstwoord van directeur Van der Tuijn werd een mobiel zwart schoolbord het lokaal uitgereden. Wethouder W. van Duijn bediende met een digitale pen het digitale bord voor een korte powerpoint presentatie, die met veel (virtueel en dus veilig) knal- en siervuurwerk werd afgesloten. Er volgde een demonstratie van het bord en alle genodigden reageerden zeer enthousiast. Kaarten, videoclips, internet, alles is via het nieuwe bord te bedienen. Ook de functie van het oude zwarte bord gaat niet verloren: hiervoor in de plaats is er speciale schoolbordsoftware met talloze mogelijkheden, veel meer dan het zwarte bord ooit kon geven. Wethouder Van Duijn kreeg een doosje bordkrijtjes en een bordenwisser mee naar huis, "...want die gebruiken we hier toch niet meer...", aldus de directeur van onze school. Meer nieuws over de digitale borden, klik hier.
      
      LEGE INKT-CARTRIDGES / BATTERIJEN / GSM'S INLEVEREN  1 januari 2007
    Op school staat een grote kartonnen verzamelbox voor lege cartridges (inktpatronen/toners) van printers. Als u uw oude cartridges in deze box deponeert, ontvangt de school hiervoor van een bedrijf een vergoeding. Bovendien wordt het milieu   gespaard, omdat de cartridges geschikt gemaakt worden voor hergebruik. Dus gooi lege cartridges niet meer weg, maar lever ze in op school.
    Naast de actie voor cartridges kunnen ook batterijen en oude mobiele telefoons worden ingeleverd op school. De school ontvangt hiervoor weer een vergoeding. Dus....... lever ze in...... op school!